Logo

O clipă suspendată În Pridvor

Data Publicării

Să fii În Pridvor e un privilegiu. Pentru că ești în chiar inima lumii, adică în locul în care te regăsești cu cei de aproape și de departe ai tăi, într-o clipă suspendată între restul clipelor. Și cu cei care nu mai sunt, dar care au schimbat pentru tine rostul lucrurilor cândva, tot într-o astfel de clipă. Dar și cu cei pe care încă lumea nu i-a încăput și, poate, îi va încăpea la mult timp după ce tu vei fi închis ochii, dar pentru care și tu, la rându-ți, te străduiești să lași o urmă în rostul lucrurilor. Pentru că În Pridvor suntem toți una, pentru o clipă suspendată între restul clipelor. Fir-am, Doamne, așa mereu! Pentru toate clipele suspendate între restul clipelor.

Alina Mirică

Împreună în Pridvor


4 Comentarii

I

Iulia

"Fir-am Doamne așa mereu!".

A

Anastasia

Ce frumos ați scris amândouă! Într-adevăr, Pridvorul este o minune!

A

Ana Banica

Înțelegeți că frumusețea din mine nu e decât rodul semințelor frumuseții plantate de voi, oamenii Pridvorului, în inima mea?!?! Și așa se adeverește că dar din dar se face Rai, și toți una suntem - Unul, un Trup, Trupul Lui… Niciodată nu mi-a fost atât de evident, empiric probat, că mai mulți oameni realmente sunt o singură ființă… Vă iubesc cu inima voastră în pieptul meu, până la urmă!

J

Jenica

❤️❤️❤️❤️

Lasă un comentariu